Την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε ο αγώνας μεταξύ των ομάδων Α.Ο ΜΥΣΤΑΚΑ – ΠΑΟΚ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ για την όγδοη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ με την ομάδα μας να επικρατεί 2-5 εκτός έδρας.

Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι καθώς ο Κουφάκης ανατράπηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Την εκτέλεσε ανέλαβε ο Καρά Αχμέτ οποίος ευστόχησε για να κάνει το 0-1. Στη συνέχεια μετά από πολύ πίεση στον αντίπαλο ο Κενανίδης με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-2. Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και διαμόρφωσαν το 1-2 όπου και ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από όμορφη σέντρα ο Κόρακας πέτυχε το τρίτο γκολ της ομάδας μας σε ανυπεράσπιστη εστία (1-3). Μετά από λίγα λεπτά οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ έξω από την περιοχή και με ωραία εκτέλεση μείωσαν σε 2-3. Στα υπόλοιπα λεπτά του παιχνιδιού η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα και πέτυχε 2 γκολ με τον Κενανίδη και τον Καρά Αχμέτ να διαμορφώνουν το τελικό σκορ 2-5.