Σήμερα πραγματοποιήθηκε ο αγώνας για την 3η αγωνιστική των play offs της Β’ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ με την ομάδα μας να κερδίζει εντός έδρας με 3-2 την Νεολαία Αλανότοπου.

Πρώτο ημίχρονο: Οι φιλοξενούμε μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο 10λεπτο, έχασαν μια ευκαιρία και είχαν δοκάρι. Το υπόλοιπο ημίχρονο ανήκε στην ομάδα μας χάνοντας 5 κλασικές ευκαιρίες όπου στη συνέχεια κατάφερε να προηγηθεί με ωραίο πλασέ του Λιάπη (1-0).

Δεύτερο ημίχρονο: Μέχρι το 60′ το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Στο 65′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ έξω από την περιοχή, το εκτέλεσαν, η μπάλα βρήκε το δοκάρι και στην επαναφορά έκαναν το (1-1). Η ομάδα μας βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να πετύχει δεύτερο γκολ (2-1) στο 70′ με κεφαλιά του Καρά Ιμπραχήμ και στο 73′ να πετύχει και τρίτο γκολ (3-1) με σουτ εντός περιοχής από τον Σαιρίδη. Η απάντηση του Αλανότοπου ήταν άμεση στο 79′ με σουτ εκτός περιοχής (3-2). Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Καμπούρης απέκρουσε σουτ των φιλοξενούμενων.

Συνεχίζουμε τη σκληρή δουλειά με στόχο τη διαρκή βελτίωση.

#paok_komotinis #football #paoknetwork #soccer #goals #elephant_komotini #bluetravel #bakkal #laserderm #kasapiscollection #evellonstores